Діючі оператори системи розподілу електричної енергії мають можливість отримати нові ліцензії шляхом подачі скороченого пакету документів

НКРЕКП звертає увагу діючих операторів системи розподілу електричної енергії на можливість отримати нові ліцензії шляхом подачі скороченого пакету документів.

«Регулятор продовжує послідовно впроваджувати реформу ринку електричної енергії. Один з кроків – це ліцензування діяльності учасників, які будуть виконувати функцію розподільчих компаній з грудня 2018 року. Часу залишилось обмаль. Близько 40 компаній мають бути ліцензовані, тому важливим є якісне та оперативне ліцензування. Сприятиме цьому опція отримання нових ліцензій шляхом подачі скороченого пакету документів», — прокоментували в управлінні ліцензування НКРЕКП.

 Така опція стала доступною після офіційного опублікування Постанови від 18.10.2018 №1229 у газеті «Урядовий кур’єр» за № 197 від 20 жовтня 2018 року.

Даною Постановою було внесено зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 27 грудня 2017 року № 1470 (далі – Ліцензійні умови), якщо здобувач ліцензії з розподілу електричної енергії відповідає таким критеріям:

  •  має чинну ліцензію на право провадження господарської діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами або розподілу електричної енергії;
  •  має встановлені НКРЕКП тарифи на розподіл/передачу електричної енергії;
  •  не змінює місця провадження господарської діяльності відповідно до чинної ліцензії,

то для отримання нової ліцензії з розподілу електричної енергії здобувач ліцензії до заяви про її отримання додає лише:

  •  відомість про місця та засоби провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії (додаток 2 до Ліцензійних умов № 1470), до якої додаються електронні географічні карти відповідних територій адміністративно-територіальних одиниць (область, район, місто, село тощо) на електронному носії із нанесеними на них системами розподілу електричної енергії здобувача ліцензії (напругою 6 кВ та вище) (із зазначенням точок розмежування балансової належності між ліцензіатом та іншими власниками електричних мереж (ліцензіатами з виробництва, передачі та розподілу електричної енергії та суб’єктами господарювання, через електричні мережі яких здійснюється прийом та/або віддача електричної енергії від інших ліцензіатів)), без надання інших документів, визначених пунктом 1.5 глави 1 Ліцензійних умов № 1470;
  • заяву про анулювання чинної на момент звернення ліцензії на право провадження господарської діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами або розподілу електричної енергії з дати набрання чинності новою ліцензією.

Пропонуємо суб’єктам господарювання, які мають намір отримати нову ліцензію з розподілу електричної енергії, терміново звернутися до НКРЕКП із заявами та документами, визначеними Ліцензійними умовами.